Професійні швачки та прості домогосподарки, що займаються ремонтом та пошиттям різних виробів, використовують у роботі чимало фурнітури. Саме вона надає речам завершеного вигляду, а також відіграє важливу функціональну роль. Швейна фурнітура, яка зазвичай включає в себе блискавки, кнопки та гудзики, представлена сьогодні у широкому асортименті на полицях спеціалізованих магазинів. До не найпопулярнішої, але вкрай важливої фурнітури відносять також фастекси. Що це за деталі, з чого вони складаються й у чому найчастіше використовуються? Відповіді на ці та інші питання знайшла редакція нашого інтернет-магазину IDATEX.

 

 

  1. Фастекс – застібка, замок чи пряжка?
  2. Конструкція фастексу.
  3. Популярні способи застосування фастексу.
  4. Обираємо найкращий бренд фастекса.

 

 

   Фастекс – застібка, замок чи пряжка?

Усі фастекси, незалежно від розмірів та матеріалів виготовлення, виконані у формі тризубу. Цей виріб є напівавтоматичним, він відмінно виконує функцію з'єднання/роз'єднання ременів та стрічок. Тобто саме фастекст відповідає за міцність кріплення двох частин виробу. Попри це, при виборі відповідного фастекса, варто враховувати якість застібки та міцність матеріалів.

До речі, набагато частіше можна зустріти фастекси із пластику, це пов'язано з тим, що деталі застосовуються переважно у речах спортивного стилю, яким властива простота і практичність. Рідше продаються фастекси з металу.
 

Багато хто використовуючи фастекс, не зовсім ознайомлений з точним визначенням виробу. Насправді все просто: фастекс відноситься до розряду замків-пряжок. Фастекс з'єднує дві стрічки між собою без особливих зусиль, так само легко роз'єднуючи частини. Зрештою, простота у використанні робить цю деталь дуже практичною та зручною. Це саме той фіксатор, підтримка якого особливо відчувається в необхідні моменти.
 

 

   Конструкція фастексу

Будова фастекса досить проста і в той самий час продумана до дрібниць. Таким чином, виріб умовно можна поділити на частини: тризуб та гніздо. Варто уточнити, що пластикові фастекси мають середній напрямний зубець і бічні зубці, а ось металевий фастекс іноді видозмінений: відразу три його зубці з'єднані. Деякі користувачі відзначають, що крайній варіант фастекса є найбільш міцним і довговічним.

Що стосується розміру стандартного фастексу, то до найпоширеніших відносять 25 мм, 30 мм, 40 мм, 50 мм. Більшість фастексів вимірюються в дюймах, оскільки виріб славиться своїм американським походженням.

 

 

  Популярні способи застосування фастексу

Як ми вже зазначали раніше, фастекс використовується в окремих випадках з метою закріплення виробів. Тому його рідко можна побачити на простому одязі. При цьому без нього просто не обійтися тоді, коли йдеться про надійне кріплення ременів та строп. Фастекс радує зручністю, витривалістю та навіть здатністю утримувати дуже сильне навантаження, аж до розриву.

Такі характеристики фастексу ідеально підходять для різноманітного спортивного та туристичного інвентарю. Ще фастекс активного застосовується для пошиття рюкзаків; в альпінізмі та парашутному спорті. Крім цього, фастекси стали незамінними і в аксесуарах щоденного користування: їх можна помітити на сумках, бананках, чоловічих та жіночих ременях.

 

 

    Обираємо найкращий бренд фастексу

Сучасні виробники приємно дивують якістю та різновидом фурнітури для пошиття речей. Однак, якщо ви шукаєте найкращі вироби з кращих, ви обов'язково зупинитесь на фурнітурі YKK.

Японський бренд займається випуском та продажем виробів для швачок вже понад 70 років. Спочатку це були виключно блискавки-застібки, а згодом, асортимент поповнився гудзиками, кнопками та пластиковою фурнітурою, до якої належать й фастекси. Споживачі по всьому світу активно використовують вироби ЮКК, спираючись на ідеальне поєднання міцності, простоти та якості. При цьому фурнітуру ЮКК не можна віднести до категорії "супердорогої" (попри те, що різні фіксатори є преміальними, на них встановлено цілком доступну ціну).

Увага до найдрібніших деталей, власна технологія виготовлення та індивідуальний підхід до кожного окремого виду фурнітури, робить YKK дійсно одним з найкращим і найбільш популярних брендів на сучасному ринку серед аналогів. Розробники використовують у виробництві високотехнологічні термопластичні матеріали. Для пластикової фурнітури використовують матеріали ацеталь та нейлон.

У свою чергу фастекси, призначені для скріплення та регулювання ременів, виготовляються цією маркою саме з ацеталю - зносостійкого, протиударного матеріалу. Він, до того ж, витримує низькі температури та стійкий до УФ-променів. У каталозі ЮКК можна знайти фастекси в класичному чорному, зеленому кольорі та в унікальному відтінку койот.

 

Підсумовуючи, можна сміливо стверджувати, що фастекс – унікальний винахід, що сприяє надійному закріпленню двох паралельних стрічок рюкзаків та інших аксесуарів. Професійним швачкам не обійтися без цього виробу в процесі створення практичних та функціональних речей. Фастекси можуть бути представлені на полицях магазинів у різному розмірі, матеріалі чи кольорі. Але віддаючи перевагу саме якісній деталі, ви в будь-якому випадку отримаєте гідний фіксатор, який виправдовує всі ваші очікування.